Wirtualne biuro – jak działa i na czym polega to rozwiązanie?

Nie ma wątpliwości, że osoby, które pracują zdalnie oraz wszyscy freelancerzy skorzystaliby na ofercie wirtualnych biur. Jak wiadomo, wszystkie firmy muszą posiadać zarówno siedzibę, jaki i adres, pod którym będzie ona zarejestrowana. Chociaż może stać się tym miejscem nasze mieszkanie, jednak czasami się to po prostu nie opłaca – np. pod względem wizerunku naszej działalności. Stąd też, wirtualne biuro jawi się jako metoda o wiele lepsza. Szczególnie, kiedy dopiero „rozkręcamy” swoją firmę, ale i podczas późniejszych działań.

Wirtualnie biuro – zasady działania

Bez względu na rodzaj działalności, dosłownie każda firma musi posiadać swoją siedzibę, a jednym z rozwiązań będzie z pewnością wirtualne biuro. Jeśli zatem zdecydujemy się na to wyjście, otrzymamy wirtualny adres firmy, który jest wymagany do rejestracji działalności. Pozwoli nam też na umieszczenie materiałów reklamowych oraz prowadzenie korespondencji.

Podkreśla się tutaj, że wówczas wchodzi w posiadanie specjalnego adresu swojej firmy, do którego będzie dostarczana nasza poczta. Dzięki temu, osoby odpowiedzialne za przyjmowanie korespondencji, będą nas informować mailowo o tym, że czekają na nas listy. Warto postarać się, aby w zawieranej umowie znajdować się zapis o gwarancji powiadomienia o nadejściu przesyłki – najlepiej w dniu odbioru. Pamiętajmy o tym, że zdarzają się listy, które mają ograniczony czas na udzielenie odpowiedzi.

Istnieje także szansa, aby na naszą prośbę były wykonywane skany naszych listów, a później przesłana nam przez pocztę elektroniczną. Jest to okazja by zaoszczędzić sporo czasu. Jeśli z jakichkolwiek powodów nie jesteśmy w stanie stacjonować w jednym miejscu, wirtualny adres dla naszej firmy okaże się rozwiązaniem idealnym.

Zwróćmy uwagę na kwestię lokalizacji

Nie musimy nikomu tłumaczyć tego, że pierwsze wrażenia dla klienta jest niezwykle istotne. Z uwagi na to postawienie na wirtualny adres będzie dobrym wyjściem by to właśnie pod nim zarejestrować swoją działalność. Niektóre tego typu biura znajdują się w doskonałych architektonicznie i nowoczesnych budynkach. Te posiadają przeszklone windy oraz własne recepcje, a dzięki temu ocena naszej firmy w oczach klienta będzie na pewno pozytywna. Jako, że wirtualnie biuro może mieć ogromny wpływ na budowanie wizerunku, warto wcześniej przyjrzeć się owej okolicy.

Musimy mieć jeszcze na uwadze to, że sporo zależy od tego, na jaka postawimy lokalizację, gdyż ma to wpływ pod jaki Urząd Skarbowy będziemy podlegać. Pamiętajmy o tym, aby uniknąć niepotrzebnych problemów.

Uniwersalność…

Jako, że z postawienia na to rozwiązanie wypływa sporo zalet, niezliczona ilość freelancerów na nie się decyduje. Pojawiające się start-upy, nowe sklepy internetowe i kancelarie prawne, a także firmy szkoleniowe oraz rekrutacyjne, działają właśnie pod adresami wirtualnych biur.

W takich okolicznościach, możemy załatwiać wiele spraw jednocześnie. Wirtualne biura to nie jest odległa przyszłość, a rozwiązanie dostępne od kilku lat. Stawiają na nie firmy spoza dużych miast, aby posiadać oddziały swoich działalności w większych miejscowościach. To też dobre wyjście dla firm zagranicznych, które chcą przyciągać klientów lokalnych z innych krajów. Dodatkowo, wiąże się to ze sporą oszczędnością.

Biuro Kamienica

ul. Marszałkowska 58

00-545 Warszawa

Telefon: (22) 400-99-11

E-mail: [email protected]