Ubezpieczenie podróżne – sposoby podróżowania do Mediolanu

Mediolan to włoskie miasto oraz stolica regionu Lombardii, a także miasto warte odwiedzenia już w te wakacje. Chociaż ostatnio było wiele negatywnych informacji na temat Mediolanu, obecnie już nic nie zagraża beztroskiemu wypoczynkowi w tym mieście. Ten artykuł przytoczy więcej informacji na ten temat.

Ubezpieczenie podróżne na podróż samolotem do Mediolanu

Wiele turystów, którzy decydują się zakupić bilet na samolot do Mediolanu zakupuje również ubezpieczenie podróżne. Niewątpliwą zaletą takiego ubezpieczenia jest możliwość otrzymania natychmiastowej pomocy podczas ewentualnego wypadku. Jednak jeśli już zakupiłeś/zakupiłaś ubezpieczenie podróżne, warto zorientować się jak można dostać się do Mediolanu samolotem szybko i tanio. Obecnie miasto jest obsługiwane przez trzy lotniska:

– Port Lotniczy Mediolan Malpensa – jest to największe lotnisko obsługujące około 25 milionów pasażerów każdego roku.

– Port Lotniczy Mediolan Linate – jest to lotnisko, które głównie obsługuje loty międzynarodowe do krajów europejskich. Każdego roku obsługuje około 10 milionów pasażerów.

– Port Lotniczy Bergamo – Orio al Sevio – jest to lotnisko najdalej położone od centrum Mediolanu, które obsługuje około 14 milionów turystów każdego roku.

Ubezpieczenie podróżne – gdzie kupić ubezpieczenie?

Każdy podróżny zainteresowany ubezpieczeniem podróżnym powinien przejrzeć oferty firm ubezpieczeniowych, które są dostępne na ich stronach internetowych. W ten sposób można tanio zakupić ubezpieczenie na czas podróży, które będzie pokrywać koszty leczenia, assistance oraz bagaż.

Podróżowanie do Mediolanu nie powinno trwać długo, a obfity wybór lotów sprawia, że ceny lotów są coraz bardziej korzystne. Jednak przed odlotem warto zakupić solidne ubezpieczenie podróżne.