Typy butów do biegania

Zazwyczaj można zaobserwować kilka podstawowych typów butów do biegania. To buty do biegania, buty do biegania terenowego, buty trailowe i buty do biegania po asfalcie. Każdy typ jest przeznaczony do użytkowania w określonym środowisku i zazwyczaj ma charakterystyczne cechy, które pozwalają mu lepiej współpracować w określonym środowisku.

Buty do biegania rodzaje

Buty do biegania (http://sklepik-sportowy.pl/b/) są najbardziej popularnym typem obuwia do biegania. Są przeznaczone do użytkowania na płaskich powierzchniach, takich jak asfalt lub kostka brukowa. Buty te są lekkie, a ich podeszwy mają małe zagłębienia, które pomagają przyczepiać się do płaskich powierzchni. Buty te są idealne dla biegaczy, którzy trenują na płaskich obszarach. Buty do biegania terenowego to buty, które przeznaczone są do użytkowania w trudnym terenie, takim jak piasek, żwir lub kamienie. Buty te mają głębokie wcięcia na podeszwach i bardziej miękkie podeszwy niż buty do biegania, dzięki czemu lepiej przylegają do trudnych powierzchni. Buty te są idealne dla biegaczy, którzy trenują w trudnych terenach. Buty trailowe to buty przeznaczone do użytkowania w terenie górskim. Buty te mają duże zagłębienia w podeszwach i są zazwyczaj szersze niż buty do biegania, dzięki czemu lepiej przylegają do trudnych powierzchni.

Buty do biegania i ich budowa

Podeszwy butów do biegania są zazwyczaj wykonane z pianki EVA, która jest lekka i elastyczna. Pianka EVA jest często używana w butach sportowych, ponieważ jest wytrzymała i łatwa w utrzymaniu. Podeszwy butów do biegania mogą być również wykonane z pianki poliuretanowej lub poliestrowej, które są bardziej wytrzymałe niż pianka EVA. Cholewki butów do biegania są zazwyczaj wykonane z tkaniny, skóry lub materiału syntetycznego. Tkanina jest lekka i oddychająca, dzięki czemu jest idealna do użytkowania w ciepłych klimatach. Skóra jest bardziej wytrzymała niż tkanina i lepiej przylega do stopy, ale jest cięższa.

Buty do biegania cena

Cena butów do biegania uzależniona jest od kilku czynników takich jak:

  1. marka producenta,
  2. przeznaczenie produktu,
  3. typ obuwia,
  4. materiały, z których wykonano produkt.

Oczywiście istnieją buty do biegania w cenach od kilkudziesięciu do ponad dwóch tysięcy złotych. Zdecydowana większość osób wybierze obuwie w cenie do około pięciuset złotych. W tym przedziale cenowym można kupić naprawdę świetne buty biegowe. Należy jednak pamiętać, że jeśli biegasz kilka razy w tygodniu, albo więcej, to buty powinniśmy wymieniać co ok. 450 km.