szkoła wizażu rzeszów

Szkoła wizażu w Rzeszowie – czy krem pod oczy jest ważnym kosmetykiem?

Krem pod oczy to ważny kosmetyk dla każdego, kto chce zachować młody wygląd swojej skóry. Ale jakie składniki sprawiają, że ten kosmetyk jest tak skuteczny? 

Szkoła wizażu w Rzeszowie – składniki w kremie pod oczy

Najczęstszym składnikiem kremów pod oczy jest retinol. Ta syntetyczna substancja chemiczna jest formą kwasu retinowego, który może poprawić elastyczność skóry i zmniejszyć zmarszczki. Dowiedz się więcej na: artystycznaalternatywa.pl. Retinol ma również właściwości przeciwzapalne i może pomóc w przypadku cieni pod oczami. Innym popularnym składnikiem kremów pod oczy jest kwas hialuronowy (HA). Kwas hialuronowy pomaga nawilżyć skórę, sprawiając, że wygląda ona na pełniejszą i zdrowszą. Pomaga również zmniejszyć stan zapalny i zapobiega utracie wody z powierzchni skóry. Trzecim składnikiem wielu kremów pod oczy są peptydy, które mogą promować produkcję kolagenu i pomagać w zwalczaniu zmarszczek.

Szkoła wizażu w Rzeszowie – żel do mycia twarzy

Żele mogą być świetnym sposobem na uzyskanie uczucia dodatkowej czystości. W większości są uważane za łagodniejszą opcję dla osób o wrażliwej skórze. Świetnie sprawdzą się również u osób, które potrzebują łatwego sposobu na poranne lub wieczorne umycie twarzy. Najlepszy żel do mycia twarzy będzie zawierał składniki, które są specjalnie zaprojektowane dla twojego rodzaju skóry i potrzeb. Na przykład, jeśli masz skórę skłonną do trądziku, będziesz chciał poszukać żelowych- środków czyszczących z kwasem salicylowym. Żel do mycia twarzy to płyn lub krem, który nakłada się na twarz w celu usunięcia zanieczyszczeń, sebum i makijażu. Niektórzy używają go jako zamiennika mydła. Obecnie na rynku, dostępnych jest wiele rodzajów żeli do mycia twarzy. Obejmują one:

– Żele oczyszczające: składają się z wody i środków powierzchniowo czynnych, które pomagają usunąć brud, olej i makijaż ze skóry. Zazwyczaj są bardzo delikatne dla skóry i mogą być stosowane przez osoby o wrażliwej skórze.

– Toniki: toniki służą do oczyszczenia i nawilżenia skóry po oczyszczeniu środkiem czyszczącym lub peelingiem. Toniki zazwyczaj zawierają składniki, takie jak aloes lub oczar wirginijski, które pomagają ukoić podrażnioną skórę, a jednocześnie usuwają wszelkie pozostałości zanieczyszczeń, które mogą pozostać po oczyszczeniu.

– Złuszczacze: występują w wielu różnych formach, w tym peelingów, kremów, płynów do mycia i masek, ale wszystkie mają jeden cel. Na rynku, dostępnych jest wiele różnych rodzajów żeli do mycia twarzy. Niektóre z nich są przeznaczone dla określonych rodzajów skóry, podczas gdy inne mają właściwości, które mogą pomóc zmniejszyć trądzik lub pomóc w innych chorobach skóry. Istnieje również rozpiętość cen tych produktów. Niektóre można kupić już za 5 funtów, a inne mogą kosztować 20 funtów lub więcej. Warto zastanowić się, jakich cech oczekujesz od swojego żelu do mycia twarzy, zanim go kupisz, a następnie poszukać najlepszej ceny za ten produkt.