Świetne kije narciarskie dla każdego

Gdy zbliża się pora zimowa to dla wielu z nas jest to czas przygotowań. Oczywiście chodzi o przygotowania do sezonu narciarskiego. Ważnym elementem przygotowań do takiego sezonu jest dobór sprzętu narciarskiego. Jeśli jesteśmy już zaprawionymi w boju narciarzami to bez problemu samodzielnie dobierzemy odpowiedni dla nas sprzęt. Natomiast jeśli dopiero nasza przygoda z narciarstwem się rozpoczyna to warto poprosić o pomoc specjalistów, którzy znają się doskonale na tej branży.

Jakie kije narciarskie wybrać?

Gdy decydujemy się na rozpoczęcie swojej przygody z nartami to nie obejdzie się bez zainwestowania w kije. W Polsce od dawna panuje dziwna moda na jazdę bez nich. Jednak jest to wielki błąd i kije narciarskie powinien posiadać każdy narciarz. Świetne modele można znaleźć tutaj: https://www.starsport.com.pl/kije-narciarskie. Obecnie wyróżnić można kije narciarskie w wersji prostej lub też zakrzywionej. Drugie rozwiązanie przeznaczone jest dla bardziej doświadczonych narciarzy, którzy preferują jazdę w slalomie i przy dużej prędkości. Wówczas taki kij pozwala na łatwiejsze pokonywanie zakrętów.

Odpowiednia długość kija narciarskiego

Kluczową kwestią przy wyborze kijów narciarskich jest ich długość. Nie można dobierać dla narciarza kijów zbyt długich oraz zbyt krótkich. Kije narciarskie zawsze dopasowuje się do wzrostu. Przykładowo w przypadku osoby o wzroście około 170 cm idealnie sprawdzą się kije o długości 120 cm. Dobrze dobrane kije narciarskie pozwalają na wymuszanie na narciarzach dobrej postawy. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które dopiero uczą się jazdy na nartach. Każdy instruktor narciarstwa zwraca uwagę narciarzom na ich postawę podczas jazdy. Niejednokrotnie ta postawa nie jest prawidłowa i wynika to ze źle dobranych kijów. Ważne jest również odpowiednie ich trzymanie, ale to już jest kwestia, która zostanie poruszona podczas lekcji. Dobierając kije pamiętajmy też o innych ważnych akcesoriach, bez których jazda nie będzie efektywna.