Prywatne przedszkole Wilanów

Prywatne przedszkole Wilanów – w jaki sposób nauczyciel zachęca dzieci do nauki? 

Nauczyciel wykorzysta różne czynności, takie jak czytanie książek dla dzieci, aby pokazać uczniom nazwy i dźwięki liter alfabetu. Dzieci są również zachęcane do zabawy sylabami, aby spróbować czytać i pisać. Zajęcia te mają na celu zapewnienie, że Twoje dziecko zna nazwy i dźwięki większości liter alfabetu do końca przedszkola dla 5-latków.

Odkrywa otaczający je świat

Rolą nauczyciela przedszkola babyenglish.edu.pl jest pomóc im zrozumieć otaczający je świat. Dzięki zabawnym zajęciom Twoje dziecko zapozna się z matematyką, naukami ścisłymi, geografią, historią i sztuką. Nauczyciel może poprosić ich o granie w gry wymagające umiejętności, takich jak sortowanie, liczenie lub grupowanie przedmiotów. Twoje dziecko może również przeprowadzać proste eksperymenty naukowe, aby zobaczyć, które przedmioty pływają, a które toną. Ponadto mogą patrzeć na pocztówki i rozmawiać o nich z nauczycielem i innymi uczniami, aby dowiedzieć się o różnych miastach i krajach.

Na razie w przedszkolu dla 4-latków nie ma karty ocen, ale będziesz otrzymywać pisemne komunikaty z uwagami nauczyciela o tym, jak radzi sobie Twoje dziecko. W przedszkolu dla 5-latków Twoje dziecko otrzyma dwie lub trzy książeczki. Każdej z pięciu kompetencji przypisywana jest ocena literowa od A do D, a nauczyciel może zostawiać komentarze. Metody oceniania przedszkoli podlegają modyfikacjom. Kadra nauczycielska w szkole Twojego dziecka będzie mogła poinformować Cię o wszelkich zmianach.

Działania profilaktyczne

Nauczyciel przedszkola będzie codziennie organizował zajęcia profilaktyczne, które wspierają naukę i globalny rozwój swoich uczniów. W szczególności zajęcia te pozwolą nauczycielowi zobaczyć, czy niektóre dzieci radzą sobie z określonymi wyzwaniami w obszarach, które są kluczowe dla sukcesu w nauce, takich jak regulacja emocji lub nauka alfabetu.

Następnie mogą stawić czoła tym wyzwaniom, organizując ukierunkowane działania zapobiegawcze, takie jak warsztaty grupowe lub indywidualne. Na przykład mogą korzystać z książek dla dzieci, aby poprawić słownictwo dziecka lub pomóc mu nauczyć się wyrażać uczucia słowami. Zajęcia profilaktyczne mogą być prowadzone przez innych pracowników szkoły przeszkolonych w zakresie psychoedukacji, pedagogiki specjalnej lub logopedii.