V-Ray – cena

Prędkość pracy V-Ray – cena

Animacje to mało wykorzystywana metoda komunikacji projektowej w biurze architektonicznym. To ma sens, dlaczego: są drogie, trudne do wyprodukowania i rzadko przedstawiają informacje o projekcie w skoncentrowany i precyzyjny sposób, jakiego wymagają architekci i projektanci. Jednak dzięki VRay animacje można szybko tworzyć ze względu na względną szybkość renderowania wtyczki. Klienci będą pod wrażeniem, ponieważ to, co im pokażesz, będzie nieoczekiwane i da ci dodatkową przewagę przy próbie wyjaśnienia decyzji projektowych.

Rzeczywiste renderowanie materiałów jest bardziej szczegółowe

Animacje można skonfigurować w programie SketchUp, który jest dość intuicyjny i szybki. Moc renderowania stojąca za VRay może następnie wypompować wysokiej jakości klatki, które składają się na w pełni zrealizowaną animację, a wszystko to bez potrzeby zasilania przez farmę serwerów!

Nie ma nic gorszego niż realistyczna wizualizacja, która nie wygląda realistycznie. Architekci często znajdują się w czyśćcu komunikacji projektowej lub w trującej przestrzeni między „koncepcyjnym” a „ukończonym”, co oznacza „amatorstwo” w całym projekcie. Jeśli nie możesz przedstawić projektu, jak do cholery masz go zbudować? Architekt musi wykazać się umiejętnościami i zdolnościami na wszystkich etapach projektu, aby wzbudzić zaufanie i zachować kontrolę. Konsekwencja i precyzja VRay sprawia, że ​​jest to możliwe.

Światła i cienie

Gdyby architekt miał tylko dwa narzędzia do pracy, byłyby to światło i cień. Louis Kahn jest jednym z długiej linii mistrzów architektury, którzy prawdopodobnie by się zgodzili. Światło i cień oraz sposób ich przedstawienia na rysunku architektonicznym są niezbędne do nieświadomego zrozumienia realizmu. Jeśli oświetlenie konkretnego rysunku nie jest przekonujące lub wydaje się nietrafione, jest to oczywiste. VRay jest mistrzem obsługi realistycznego światła i cienia dokładniej i bardziej realistycznie niż wszystkie porównywalne renderery.

Jeśli szukasz szybkich wskazówek lub samouczków, szybkie wyszukiwanie w Internecie przyniesie wiele trafień do lekcji wideo, które trwają od 5 minut do ponad godziny. Jeśli chodzi o bardziej kompleksowe kursy, istnieje wiele szkół internetowych, które zrobią z ciebie eksperta magika VRay w ciągu zaledwie kilku tygodni samodzielnej pracy. Nauka najlepszego oprogramowania do wizualizacji nigdy nie była łatwiejsza.