Panel winylowy – poznaj jego zalety

W ostatnich latach panele winylowe zyskały na ogromnej popularności. Przystępna cena, łatwość w montażu, a zarazem szeroka gama wzorów i kolorów sprawiły, że rozwiązanie to możemy spotkać w wielu domach. Czy rzeczywiście warto postawić na panele winylowe? Zanim je kupisz koniecznie zapoznaj się z ich zaletami.

LVT – co właściwie oznacza ten skrót?

Bardzo często obok produktu, jakim jest panel winylowy pojawia się skrót LVT. Jest to skrót z języka angielskiego, a po tłumaczeniu oznacza – luksusowe płytki winylowe. Jednak niech nie zmyli Cię ta nazwa pod względem finansowym. Mimo że luksusowe, płytki winylowe są polecane niemal na każdą kieszeń. Sama nazwa odnosi się do efektu, który możemy uzyskać dzięki temu rozwiązaniu. Panele winylowe potrafią rzeczywiście stworzyć niepowtarzalny efekt w domu.

Najważniejsze zalety paneli winylowych

Wymienioną zaletą paneli winylowych jest już z pewnością przystępna cena. Jedna to nie jedyny plus, który powinien zachęcić Cię do tego rozwiązania. Oprócz niego do wielu osób decydujących się na zakup paneli lvt przemawia prostota w pielęgnacji i utrzymaniu czystości materiału. Jedyne czego potrzebujesz to miotła i mop. Zabrudzenia z powierzchni płyt winylowych schodzą niezwykle szybko i nie pozostaje po nich najmniejszy ślad. Warto wspomnieć, że detergenty nie wpływają na jakość materiału i nie sprawiają, że szybciej ulega uszkodzeniom. Panele winylowe są także polecane osobom ceniącym sobie ciszę. W połączeniu z odpowiednim podkładem wyciszają pomieszczenie, a przy tym chodzenie po ich powierzchni nie przyczynia się do powstawania odgłosów ze względu na wysoką elastyczność materiału.