Stomatologia dla dzieci Kraków

Nietypowe nawyki najmłodszych – stomatologia dla dzieci Kraków

Niektóre typowe nawyki (takie jak ssanie kciuka i zgrzytanie zębami) mogą prowadzić do problemów z zębami w późniejszym życiu, czy to w wieku dorosłym, czy w wieku młodzieńczym. Dentyści dziecięcy są świadomi tych nawyków i mogą pomóc Tobie i Twojemu dziecku wymyślić kreatywne rozwiązania, aby powstrzymać zachowanie i poprawić zdrowie jamy ustnej. Zarówno małe dzieci, jak i nastolatki mogą mieć takie złe nawyki, a dentysta dziecięcy jest najlepiej wykwalifikowanym specjalistą, który z wdziękiem i bezpiecznie radzi sobie z tymi nawykami i zachowaniami.

Zrozumienie rozwoju i zmian dzieci

Od urodzenia do 18 roku życia organizm dziecka ulega wielu zmianom. Jeśli chodzi o zdrowie jamy ustnej, cała szczęka porusza się i zmienia kształt, gdy dziecko wyrośnie na dorosłego. Ponieważ tak wiele zmian dzieje się tak szybko u młodszych pacjentów, praca z dentystą dziecięcym zapewnia dziecku najlepszą możliwą opiekę przez całe dzieciństwo i lata młodzieńcze. Stomatolodzy dziecięcy znają wszystkie etapy rozwoju dziecka na drodze do dorosłości i mogą pomóc w zapewnieniu zdrowego uśmiechu na wszystkich etapach tego procesu.

Chociaż ostateczna decyzja należy do każdego rodzica i jego dziecka (dzieci), jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, szukając idealnego dentysty dziecięcego. Wybór odpowiedniego specjalisty medycznego dla Twojego dziecka jest niezbędny. 

Z jakimi grupami wiekowymi współpracują dentyści dziecięcy?

Najlepszy czas na przyprowadzenie dziecka na pierwszą wizytę u dentysty to około 2 urodzin. Chociaż niektórym rodzicom może się to wydawać nieco wczesne, ostatnie badania pokazują, że coraz więcej przedszkolaków ma próchnicę i dlatego wymaga wczesnej opieki dentystycznej. Ze względu na ryzyko związane z oczekiwaniem na pierwszą wizytę dziecka, przyprowadzenie go do gabinetu może zapewnić, że Twoje dziecko zachowa doskonały stan zdrowia jamy ustnej w okresie dorastania oraz że wyrabia dobre nawyki higieny jamy ustnej, które przetrwają do dorosłości.

Stomatolodzy dziecięcy leczą pacjentów w wieku do 18 lat, kiedy to stomatolog ogólny ma kwalifikacje do zajmowania się większością problemów stomatologicznych, jakie może mieć dziecko (obecnie osoba dorosła). Nastolatkowie również przechodzą wiele zmian, a ponieważ mają dodatkowe potrzeby związane z estetyką i komfortem, zabranie ich do dentysty dziecięcego może zapewnić im opiekę dentystyczną specjalnie zaprojektowaną dla ich wieku i etapu rozwoju.