Najpopularniejsze lokaty

Lokaty bankowe to jedna z najpopularniejszych form oszczędzania. Największą popularnością cieszą się lokaty terminowe o długim okresie – nawet do 3 lat. 

Czym kierować się przy wyborze lokaty 

W przypadku takich lokat raczej nie musimy się martwić o to, że bank upadnie, a my przepadniemy za sobą cały nasz kapitał. Warto jednak pamiętać, że im dłuższy okres trwania lokaty, tym niższe oprocentowanie. Warto więc kierować się przede wszystkim swoimi potrzebami oraz możliwościami – jeśli potrzebujemy szybko pieniędzy, lepiej wybrać krótszy okres trwania lokaty. Oprocentowanie lokat? Oprocentowanie lokat jest bardzo zróżnicowane i uzależnione od wielu czynników, takich jak wysokość kapitału, okres trwania lokaty czy też bank, w którym została założona. Największymi plusami lokat są bezpieczeństwo oraz możliwość uzyskania dość wysokiego oprocentowania. 

Wybór najlepszej lokaty 

Jak wybrać najlepszą lokatę? Wybór najlepszej lokaty to bardzo trudne zadanie. Przede wszystkim musimy zdecydować, ile pieniędzy chcemy na niej oszczędzać oraz jaki okres trwania lokaty nas interesuje. Nie bez znaczenia jest także bank, w którym chcemy założyć lokatę – warto przejrzeć oferty wielu banków, porównać oprocentowanie oraz inne warunki i wybrać najbardziej korzystną ofertę. Które banki oferują najlepsze lokaty? Najlepsze lokaty można znaleźć w bankach takich jak Alior Bank, ING Bank Śląski, mBank czy też PKO Bank Polski. Warto jednak pamiętać, że oferty poszczególnych banków mogą się zmieniać – dlatego też warto śledzić aktualne oferty i wybierać najbardziej korzystną.

Popularność lokat 

W ostatnim czasie najpopularniejsze lokaty to: 

Lokata bez konta osobistego – taka lokata nie wymaga od nas posiadania konta osobistego w banku. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które nie chcą tracić czasu na otwieranie konta.

Lokata terminowa – taka lokata pozwala nam na zabezpieczenie naszych pieniędzy na określony czas. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą mieć pewność, że ich pieniądze będą bezpieczne. 

Lokata internetowa – taka lokata umożliwia nam założenie jej przez internet. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które nie chcą wychodzić z domu. Na dzień dzisiejszy lokaty bankowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Najpopularniejsze z nich to: lokata terminowa, lokata strukturyzowana oraz lokata rentierska. Lokata terminowa to najprostsza forma lokaty bankowej. Polega ona na tym, że klient wpłaca pewną sumę pieniędzy na określony czas, a następnie odzyskuje całość wpłaconej kwoty wraz z odsetkami. Lokata terminowa jest dobrym sposobem na oszczędzanie, ponieważ daje gwarancję, że po upływie umówionego czasu odzyskamy całą wpłaconą kwotę.