Kupujemy sadzonki róż – po jakie sięgnąć?

Róże, to królowe wśród kwiatów, więc wielu z nas nie wyobraża sobie ogrodu, bez ich obecności. Tylko po jakie róże sięgnąć? Które mogą sprawdzić się w naszym ogrodzie? Podpowiadamy!

Sadzonki róż – co mamy do wyboru?

Jeśli skierujemy się do profesjonalnego sklepu ogrodniczego, to szybko zauważymy, że do wyboru mamy sadzonki róż w wielu odmianach. Wśród nich możemy wyróżnić na pewno różne pnące, które jak sama nazwa sugeruje, pną się ku górze i mogą osiągać więcej niż 1,5 m wysokości. Na https://domisad.pl/catalog/roze-set czekają też różne bukietowe, czy róże wielokwiatowe, czyli rośliny składające się z kilku, kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu kwiatów na jednej łodydze. W czasie kwitnienia takie różne mogą zachwycić każdego, więc na pewno sprawdzą się do obsadzenia rabat.

Sadzonki róż – po które ostatecznie sięgnąć?

Każdy, kto spodziewał się jednoznacznej odpowiedzi, pewnie się trochę rozczaruje, ponieważ nie ma uniwersalnego rozwiązania, które sprawdzi się u każdego z nas. Warto wiedzieć, że poszczególne gatunki i odmiany róż różnią się między sobą nie tylko kolorem, czy wielkością kwiatów, ale również wymaganiami glebowymi.

Dlatego, gdy będziemy szukali dla siebie odpowiedniej odmiany, to warto wziąć pod uwagę rodzaj posiadanego gruntu, oświetlenie działki lub ogrody, czy ilość wody. Jeśli mimo wszystko nadal będą pojawiać się wątpliwości, to nie zaszkodzi poprosić o fachową poradę w sklepie ogrodniczym. Jeśli postawimy na ten najlepszy z rynku, to możemy być pewni, że wybór odpowiednich sadzonek róż przebiegnie bezproblemowo.