linia do peletu 

Korzyści peletowania – linia do peletu 

Granulowanie materiału może przynieść szereg korzyści. Z wieloma zastosowaniami i wysoce konfigurowalnym procesem, granulowanie stało się podstawą w wielu gałęziach przemysłu, a nowe zastosowania tego cennego procesu stale rosną.Z tego powodu stała się popularną metodą poprawy wydajności produktu, ułatwienia obsługi wyzwań, a nawet ukierunkowania na pożądane cechy produktu.

Poprawiona wydajność produktu

Wydajność jaką oferuje linia do peletu można poprawić na wiele sposobów w wyniku aglomeracji. Na przykład ziarniste poprawki do gleby mają większe szanse na uzyskanie zamierzonych rezultatów w porównaniu z ich sproszkowaną formą, ponieważ nie ulegają one zdmuchnięciu przez wiatr i są znacznie łatwiejsze do dokładnego nałożenia.

Podobnie wsad szklarski jest granulowany, ponieważ sproszkowane szkło w przeciwnym razie jest wychwytywane w piecach szklarskich, wyrzucając starannie opracowane mieszanki. Granulowane szkło zapewnia, że ​​formuły pozostają nienaruszone. Ulepszona obsługa i nakładanie produktów. Produkty granulowane są znacznie łatwiejsze w obsłudze i nakładaniu na drobne surowce. Pellet jest łatwiejszy w karmieniu dzięki lepszej i bardziej równomiernej sypkości.

Pellet jest również znacznie mniej pylący. Niektóre materiały można nawet granulować przed składowaniem, aby zmniejszyć utratę pyłu podczas transportu i przenoszenia, a także aby uniknąć nadmuchiwania materiału przez wiatr. Pylący materiał często powoduje nadmierne marnotrawstwo materiału. Aglomeracja unika tego problemu, znacznie zmniejszając ilość wytwarzanego pyłu.

Korzyści aglomeracji

W porównaniu z innymi metodami aglomeracji, peletyzacja oferuje szczególnie następujące korzyści:

Szybszy rozkład produktu: Granulki powstałe w wyniku aglomeracji bębnowej zapewniają szybszy rozkład produktu w porównaniu z granulkami wytwarzanymi w zagęszczarce walcowej. Dzieje się tak, ponieważ zagęszczanie rolkowe wykorzystuje ekstremalne ciśnienie do formowania granulek, tworząc bardzo gęsty produkt. Granulki powstałe w procesie granulowania nie są tak gęste, a zatem są wystarczająco mocne, aby wytrzymać manipulację i aplikację, ale nadal mogą się rozkładać w razie potrzeby. 

Zmniejszone ścieranie: ścieranie odnosi się do rozpadu krawędzi granulek na drobne cząstki, w wyniku czego powstaje nadmiar pyłu. Ścieranie jest powszechnie obserwowane w przypadku granulek wytworzonych w wyniku zagęszczania, granulacji lub wytłaczania, ponieważ wytworzone granulki mają postrzępione krawędzie, które ocierają się o siebie, powodując ich pękanie. Pellety wyprodukowane w procesie peletyzacji znacznie zmniejszają pylenie i ścieranie, ponieważ są okrągłe, więc nie mają ostrych krawędzi, które mogłyby ulec zniszczeniu.