Żłobek Park Reduta

Kiedy zacząć szukać opieki nad małym dzieckiem? Żłobek Park Reduta 

Najlepiej zacząć szukać opiekunów w czasie ciąży. Wiele wysokiej jakości ośrodków opieki nad dziećmi szybko się zapełnia i ma listy oczekujących. Jeśli wiesz, że będziesz musiał wrócić do pracy w określonym czasie, zacznij wcześnie szukać żłobków. W ten sposób możesz poradzić sobie z wszelkimi problemami związanymi z opieką nad dzieckiem, zanim zaczniesz zajmować się noworodkiem, wracać do zdrowia po porodzie i radzić sobie z emocjami powrotu do pracy.

Co powinien oferować dobry żłobek? 

Pamiętaj, aby zadać wiele pytań dotyczących licencjonowania opieki dziennej, kwalifikacji personelu, stosunku liczby dzieci do opiekunów oraz struktury dnia, jakie oferuje Żłobek Park Reduta. Niemowlęta również potrzebują czystego i bezpiecznego środowiska, gdy zaczynają poznawać otaczający je świat. Niemowlęta rozwijają się w sytuacjach, w których jeden opiekun poświęca im dużo uwagi, więc na tym etapie opieka rodzinna może być idealna. Na jednego opiekuna przypada niewielka liczba dzieci, a opiekun może szybko reagować na potrzeby dzieci.

Proporcja zalecana przez Radę Rozwoju Dziecka to jedna osoba dorosła na czworo dzieci, od urodzenia do 18 miesiąca życia, w grupie nie większej niż ośmioro dzieci. (Dotyczy to każdego otoczenia, czy to w domu, czy nie). Budowanie przywiązania i zaufania do opiekunów jest bardzo ważne dla dzieci w wieku 18 miesięcy i młodszych. Najważniejszym aspektem na tym etapie jest ciągłość opieki. Niemowlęta potrzebują czasu, aby rozwinąć przywiązanie i zaufanie do swojego opiekuna.

Niemowlęta mogą dobrze się rozwijać w opiece nad dziećmi, o ile cieszą się dużą uwagą, uczuciem, zabawną interakcją z opiekunami i bogatymi doświadczeniami językowymi. Opiekun wysokiej jakości będzie wrażliwy na potrzeby dziecka, będzie czuł się komfortowo okazując uczucia dzieciom i zrozumie etapy rozwoju dziecka. Badanie opublikowane w 2006 roku przez Narodowy Instytut Zdrowia Dziecka i Rozwoju Człowieka wykazało, że opieka nad dziećmi nie zagraża więzi pomiędzy niemowlętami a ich matkami, o ile dziecko otrzymuje wrażliwą, pozytywną opiekę w domu.

Alternatywa – niania

Alternatywy dla opieki dziennej obejmują zatrudnienie niani lub profesjonalnej opiekunki lub zabranie dziecka do pracy, przynajmniej do czasu, gdy dziecko będzie starsze. Przyjrzyj się zaletom i wadom różnych opcji opieki nad dzieckiem, takich jak koszt, elastyczność, dbałość o dziecko i inne czynniki, które mogą być dla Ciebie ważne.