Jakie powinno być pokrycie tarasu?

Mieszkając w domu z ogródkiem czy nawet w bloku, ale mając swój własny ogródek warto zadbać o niego nie tylko jeśli chodzi o same kwiaty, ale trzeba również zwrócić uwagę na samo podłoże. W wielu przypadkach jest ono po prostu brzydkie. Jednak mając swój dom i ogródek w zdecydowanej większości mamy także przed domem taras. Chodzi tutaj głównie o to, z jakiego podłoża jest wykonany. Jak wiadomo najczęściej wylewamy go najpierw z betonu, a dopiero później kładziemy na jego podłożu różnego rodzaju materiały, np. płytki. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji i upodobań. Dużo zależy też od naszego budżetu, bo w zależności od tego jakiej wielkości jest to taras tyle nas to wyniesie. Taras to zawsze duży problem, gdyż nie zawsze mamy pomysł jakie podłoże będzie najbardziej odpowiednie.

Sztuczna trawa na taras

Wydaje się, że niezwykle ciekawym rozwiązaniem będzie sztuczna trawa na taras. Jakie ma ona zalety i dlaczego warto się na nią zdecydować? Przede wszystkim jest to cena. W porównaniu z położeniem płytek sztuczna trawa na taras będzie zdecydowanie tańsza. Jeśli podliczymy wszystko razem z zakupem płytek i ich montażem, sztuczna trawa na taras okaże się rozwiązaniem znacznie tańszym (chyba że płytki położymy sobie sami, jednak przecież nie każdy umie). Co więcej, sztuczna trawa na tarasie wygląda niezwykle estetycznie, a w dodatku mamy pewność co do jej równego ułożenia – w przypadku płytek nie zawsze się to udaje. Dodatkowo sztuczna trawa na taras jest niezwykle prosta w pielęgnacji. Przede wszystkim nie musimy jej podlewać ani przycinać, a  jest to bez wątpienia ogromny plus, gdyż odchodzą nam pewne obowiązki.

Odporna na pogodę

Co więcej cechuje ją niezwykle wysoka odporność na wszystkie warunki atmosferyczne i warunki zewnętrzne. Jest to duży plus, gdyż nadal jest to materiał, który będzie ciągle na zewnątrz i dzięki temu nie musimy się martwić o jego stan. Ważny jest również montaż. Głównie chodzi tutaj o odpowiednie przygotowanie podłoża. Kluczowe jest tutaj to, aby sztuczna trawa na taras np. podczas chodzenia nie przesuwała się. Gdy mówimy o tarasie wystarczy jedynie ułożyć na nim całą trawę, a następnie zamocować ją przy pomocy kołków, a będzie stabilna i wszystko zostanie wykonane zgodnie z założeniami. Pamiętajmy jeszcze o drenażu, aby spływała woda. Ważne jest, aby powierzchnia, na której układamy sztuczną trawę była wręcz idealnie równa i gładka. W przeciwnym wypadku wszystko wyjdzie źle i nie będzie ładnie wyglądać.