Jak wybrać kurtyny pcv do miejsca, gdzie mają być intensywnie używane?

Wybierając kurtyny paskowe niezbędne jest określenie miejsca, w którym mają być używane. W zależności od tego jakie warunki występują w miejscu, gdzie mają być zastosowane kurtyny trzeba decydować się na inne rozwiązania.

Intensywne użytkowanie kurtyn

Na parametry techniczne kurtyn trzeba zwrócić szczególną uwagę w przypadku używania kurtyn paskowych w miejscach, gdzie mają być one intensywnie eksploatowane. Wówczas powinny być one wykonane z obustronnych pasów. Żebrowane kurtyny pcv powinny być stosowane w miejscach, gdzie używane są wózki widłowe.

W różnych miejscach mogą być zastosowane inne modele kurtyn. Zdecydować można się na rozwiązania:

– standardowe,

– antystatyczne,

– antybakteryjne,

– świecące,

– perforowane.

Standardowe kurtyny najczęściej wybierane są do magazynów czy miejsc, gdzie występują duża intensywność ruchu. Natomiast antybakteryjne wersje sprawdzą się w szpitalach czy przychodniach.

Kiedy warto decydować się na kurtyny?

W wielu miejscach konieczne jest ograniczenie start zimnego powietrza. Dotyczy to między innymi chłodni czy mroźni, gdzie kurtyny są w stanie doskonale się sprawdzić. Jednak standardowe kurtyny paskowe mogą sprawdzić się w hurtowniach, magazynach czy halach produkcyjnych. Ich zastosowanie jest w stanie doskonale sprawdzić się w kontekście zwiększenia bezpieczeństwa i higieny pracy. Wybierając parametry techniczne kurtyn można zdecydować się na takie, które są w stanie doskonale sprawdzić nawet w trudnych warunkach, gdzie występują bardzo niskie czy bardzo wysokie temperatury.