kordiceps Fohow

Jak działa kordiceps Fohow? 

Cordyceps to rodzaj grzybów pasożytniczych, które rosną na larwach owadów. Kiedy te grzyby atakują żywiciela, zastępują jego tkankę i wypuszczają długie, smukłe łodygi, które wyrastają poza ciało żywiciela. Szczątki owadów i grzybów były zbierane ręcznie, suszone i używane od wieków w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej w leczeniu zmęczenia, chorób, chorób nerek i niskiego popędu płciowego.

Korzyści zdrowotne

Suplementy i produkty zawierające ekstrakt z kordycepsu Zdrowozyj.eu stają się coraz bardziej popularne ze względu na wiele rzekomych korzyści zdrowotnych. Spośród ponad 400 odkrytych gatunków Cordyceps dwa stały się przedmiotem badań zdrowotnych: Cordyceps sinensis i Cordyceps militaris. Jednak wiele z tych badań ogranicza się do badań na zwierzętach lub w laboratoriach, więc eksperci ds. zdrowia nie mogą obecnie wyciągać wniosków na temat ich wpływu na ludzi. Jednak ich potencjalne korzyści zdrowotne są obiecujące.

Osoby starsze tradycyjnie stosowały Cordyceps w celu zmniejszenia zmęczenia oraz zwiększenia siły i popędu płciowego. Naukowcy uważają, że zawartość przeciwutleniaczy może wyjaśniać ich potencjał przeciwstarzeniowy. Kilka badań wykazało, że Cordyceps zwiększa poziom przeciwutleniaczy u starszych myszy, pomagając poprawić pamięć i funkcje seksualne

Może zwiększyć wydajność ćwiczeń

Uważa się, że Cordyceps zwiększa produkcję cząsteczki trójfosforanu adenozyny (ATP), która jest niezbędna do dostarczania energii do mięśni. Może to poprawić sposób, w jaki organizm wykorzystuje tlen, zwłaszcza podczas ćwiczeń. W jednym badaniu naukowcy przetestowali ich wpływ na wydolność wysiłkową u 30 zdrowych osób starszych korzystających z roweru stacjonarnego. Uczestnicy otrzymywali 3 gramy dziennie syntetycznego szczepu Cordycepsu o nazwie CS-4 lub pigułkę placebo przez sześć tygodni.

Pod koniec badania VO2 max wzrosło o 7% u uczestników, którzy przyjmowali CS-4, podczas gdy uczestnicy otrzymujący pigułkę placebo nie wykazywali żadnych zmian. VO2 max to pomiar używany do określania poziomu sprawności. W podobnym badaniu 20 zdrowych starszych osób otrzymywało 1 gram CS-4 lub pigułkę placebo przez 12 tygodni. Podczas gdy naukowcy nie stwierdzili żadnych zmian w VO2 max w żadnej z grup, uczestnicy otrzymujący CS-4 poprawili inne wskaźniki wydajności ćwiczeń. W jednym badaniu przetestowano również wpływ mieszanki grzybów zawierającej Cordyceps na wydajność ćwiczeń u młodszych dorosłych. Po trzech tygodniach VO2 max uczestników wzrosło o 11% w porównaniu z placebo.