Dezynsekcja Warszawa

Dezynsekcja Warszawa – warto robić to na własną rękę?

Większość domowników osiągnie lepsze wyniki w zwalczaniu karaluchów za pomocą środków owadobójczych w formie przynęty. Przy prawidłowym użyciu możliwe jest osiągnięcie efektów porównywalnych z profesjonalną eksterminacją. Przynęty na karaluchy zawierają wolno działający środek owadobójczy w połączeniu z atraktantem pokarmowym. Szkodniki znajdują i połykają przynętę i czołgają się, by umrzeć. Nienarażone karaluchy mogą również ulec po pośrednim spożyciu śladowych ilości substancji toksycznej wydalanej z plwociną i kałem narażonych osobników.

Dostępne środki owadobójcze

Kilka doskonałych przynęt na karaluchy jest sprzedawanych w sklepach i Internecie. Niektóre są dostarczane w gotowych do użycia plastikowych stacjach (zwykle 12 w pudełku), podczas gdy inne są dostarczane w dużej plastikowej strzykawce. Skuteczne składniki takich produktów obejmują fipronil, indoksykarb, dinotefuron, abamektynę i hydrametylonon. Kluczem do sukcesu z przynętami jest ich właściwe rozmieszczenie. Miejsca leczenia karaluchów niemieckich obejmują umywalki i toalety pod/wokół nich; za lodówkami, zmywarkami i kuchenkami; w pobliżu pojemników na śmieci; oraz wewnątrz szafek i obszarów magazynowych. Dowiedz się więcej: https://www.foxzwalczanieszkodnikow.pl/oferta/dezynsekcja.

Instalowanie stacji z dala od krawędzi i narożników będzie znacznie mniej efektywne. Użyj uchwytu miotły, aby przesunąć stacje z powrotem do trudno dostępnych miejsc, takich jak połączenie ściany z podłogą za piecami i lodówkami. Plastikowe stacje są również skuteczne w usuwaniu podsłuchów w tosterach i innym sprzęcie elektronicznym. Umieszczenie stacji z przynętą za lub pod zainfekowanym urządzeniem zachęci żyjące w nim karaluchy do wyjścia, pożywienia się i zabicia.

Sprawdź dokładnie każdą szczelinę, w której mógł schować się pasożyt

Podczas gdy gotowe do użycia plastikowe stacje przynęt są wygodne, przynęty żelowe nakładane strzykawką często są bardziej wszechstronne i wydajne. Strzykawka umożliwia wstrzyknięcie wielu małych porcji przynęty wielkości ziarnka grochu w szczeliny, narożniki, krawędzie i inne miejsca przebywania karaluchów. Karaluchy nie są przyciągane do przynęt z dużych odległości; natykają się na nie podczas ich żerowania. Dlatego im więcej wypuszczonych kawałków przynęty, tym większe prawdopodobieństwo, że zostaną znalezione i zjedzone. Do obróbki narożników i krawędzi szafek pod zlewozmywakiem kuchennym może być potrzebnych kilkanaście miejsc (odpowiednik całego pudełka gotowych do użycia plastikowych stacji). Im większa inwazja, tym więcej miejsc docelowych będzie potrzebnych.