Dezynsekcja Warszawa

Dezynsekcja Warszawa – kiedy warto wezwać fachową pomoc?

Duże inwazje mogą wymagać okresowego uzupełniania spożywanej przez karaluchy przynęty. Używając aplikatorów typu strzykawka, unikaj wypuszczania dużych kulek lub linii przynęty — wiele mniejszych miejsc jest lepszych. Oprócz leczenia pęknięć, narożników i krawędzi pamiętaj o nęceniu wszędzie tam, gdzie zobaczysz plamy kałowe lub same karaluchy. Nie spryskiwać miejsc z przynętą środkami czyszczącymi ani innymi środkami owadobójczymi, ponieważ może to zniechęcić karaluchy do brania przynęty.

Słowo o bombach na owady (zamgławiaczach)

Jedną z form leczenia NIEzalecanych dla karaluchów są zamgławiacze pestycydów o całkowitym uwalnianiu, czasami określane jako „bomby na owady”. Chociaż zamgławiacze wymagają niewielkiego wysiłku lub wiedzy w użyciu, rzadko są skuteczne przeciwko szkodnikom domowym. Pojemnik ze środkiem owadobójczym jest umieszczany na środku pokoju i aktywowany przez naciśnięcie klapki na górze puszki. Cała zawartość jest uwalniana do góry, do powietrza, gdzie kropelki aerozolu pozostają zawieszone, a następnie stopniowo osadzają się na podłogach, blatach i innych powierzchniach. 

Bardzo mało insektycydu w rzeczywistości przenika do pęknięć, pustych przestrzeni i innych ukrytych miejsc, w których gromadzą się karaluchy i inne szkodniki i spędzają większość czasu. Składniki zamgławiaczy mają również tendencję do odstraszania, powodując, że owady rozpraszają się i przemieszczają głębiej w puste przestrzenie w ścianach i inne trudno dostępne obszary. Oprócz braku skuteczności, składniki zamgławiaczy owadów o całkowitym uwalnianiu mogą być łatwopalne, gdy są dozowane w pobliżu otwartego ognia. Na przestrzeni lat doszło do wielu urazów i pożarów domów, gdy ludzie zaniedbywali gaszenie lampek kontrolnych, papierosów itp.

Wezwanie profesjonalisty

Właściciele domów często mogą wyeliminować problem karaluchów, postępując zgodnie z sugestiami przedstawionymi w tej publikacji. Jednak niektórzy ludzie mogą chcieć wezwać profesjonalistę. Firmy zajmujące się zwalczaniem szkodników podchodzą do zwalczania karaluchów na różne sposoby. Niektórzy są skłonni wykonać ograniczoną liczbę zabiegów z możliwością anulowania po wyeliminowaniu inwazji. Inne firmy wymagają, aby klienci wykupili całoroczną usługę ogólnego zwalczania mrówek, pająków itp., niezależnie od tego, ile czasu zajmie wyeliminowanie obecnego problemu z karaluchami. Podczas gdy niektórzy klienci chcą mieć stałą obsługę, wyeliminowanie karaluchów (zwłaszcza z domów jednorodzinnych) nie powinno zająć całego roku, jeśli leczenie zostanie przeprowadzone prawidłowo.