odkurzacz basenowy

Czy odkurzacz basenowy może usunąć glony z basenu?

Glony mogą być trudne do usunięcia, zwłaszcza gdy znajdą dom w rogach i szczelinach basenu. Samo odkurzanie prawdopodobnie nie usunie wszystkich glonów z basenu, ale pomaga w zapobieganiu glonom: szybkie usuwanie zanieczyszczeń, takich jak liście i inne substancje organiczne, utrzymuje wodę w basenie w czystości i zniechęca do wzrostu glonów.

Jak korzystać z odkurzacza basenowego?

Korzystanie z odkurzacza basenowego VivaPool.pl ułatwia czyszczenie dna basenu poprzez zasysanie całego brudu. Istnieją dwa rodzaje odkurzaczy basenowych do wyboru, ręczny lub automatyczny. W tym artykule zajmiemy się typem ręcznym. Odkurzacz basenowy składa się z głowicy ssącej, węża ssącego i drążka teleskopowego. Kontynuujmy teraz i nauczmy się korzystać z odkurzacza basenowego.

  • Przymocuj głowicę ssącą do jednego końca drążka teleskopowego. Pozwala to na przesuwanie głowicy próżniowej po dnie basenu. Na czubku głowy powinno być wolne miejsce, w którym mocujesz go do tyczki.
  • Podłącz jeden koniec węża ssącego do głowicy ssącej.
  • Trzymaj kij w dłoni i opuść głowicę ssącą do basenu razem z wężem. Upewnij się, że drugi koniec węża znajduje się na zewnątrz basenu.
  • Umieść odpieniacz filtra (tam, gdzie woda wpływa do basenu) na ścianie basenu.
  • Podłącz drugi koniec węża do dyszy wlotu wody. Spowoduje to wysłanie wody przez wąż. Zobaczysz pęcherzyki powietrza unoszące się z głowicy odkurzacza. Po napełnieniu węża wodą nie będą wydobywać się żadne bąbelki. W tym momencie zostanie utworzone ssanie, a głowica będzie płaska i szczelna na dnie basenu.
  • Przełącz dyszę filtra na tryb zasysania (zasysanie wody), a następnie poprowadź głowicę odkurzającą za pomocą drążka teleskopowego po podłodze. Zobaczysz, jak brud zostanie wciągnięty.
  • Po zakończeniu odłącz wąż od filtra.

Zanim zaczniesz

Jeśli masz do czynienia z glonami lub mętną wodą, zmień ustawienia zaworu filtra na ustawienie odpadów, jeśli masz zawór wieloportowy lub zawór push/pull. Spowoduje to ominięcie filtra i wysłanie brudnej wody przez port odpływowy. Jeśli masz filtr nabojowy, po prostu wyjmij korek spustowy i podłącz wąż do płukania wstecznego. Podczas odkurzania poziom wody w basenie spadnie. Użyj węża ogrodowego, aby dodać świeżą wodę podczas odkurzania. Zanim zaczniesz, upewnij się, że pompa basenowa i filtr działają. Chcesz również sprawdzić, czy biegasz z dobrym ciśnieniem początkowym. Jeśli masz D.E. lub filtr piaskowy i ciśnienie jest wysokie, wykonaj płukanie wsteczne. Jeśli masz filtr nabojowy, upewnij się, że wkłady w środku są wyczyszczone i gotowe do użycia. Oto nasz pełny przewodnik dotyczący czyszczenia każdego rodzaju filtra.