Co warto wiedzieć o Majorce?

Majorka to przepiękna hiszpańska wyspa na Morzu Śródziemnym o powierzchni 3640 kilometrów kwadratowych. To jedna z tych wysp, którą turyści najczęściej, a przynajmniej bardzo często wybierają, planując zagraniczny wypoczynek. Warto więc poznać ją bliżej.

O Majorce dużo się mówi

W internecie można bez problemu znaleźć niejeden blog o majorce, co świadczy wyłącznie o tym, że faktycznie jest to szczególny region świata i w pełni zasługujący na uwagę. Pewne statystyki dowodzą, iż w ubiegłym roku, tj. 2019, w samym czerwcu wyspę tę odwiedziło blisko 1,7 mln turystów. Warto podkreślić, że lato na Majorce jest suche, a zima to zwykle czas, kiedy jest tam najwięcej opadów deszczu. Na terytorium tej wyjątkowej wyspy znajduje się przeszło 200 plaż. To jednak nie wszystko, gdyż na turystów czekają tu również doskonale przygotowane trasy rowerowe, pachnące gaje oliwne, a także winnice oferujące wyśmienite wino. Na niejednym blogu o Majorce mówi się również smacznym jedzeniu, historycznych zabytkach, a także malowniczych miasteczkach. Będąc tam, tego wszystkiego trzeba obowiązkowo doświadczyć.

Atrakcje turystyczne Majorki

Z pewnością życie na Majorce musi być wspaniałe. Te widoki, klimat i jedzenie… Wszystko wydaje się takie niesamowite. Jedno jest tu pewne, turyści, którzy zdecydują się na urlop na tej przepięknej wyspie, nie będą się nudzić! Jakie atrakcje turystyczne na nich czekają? Wymieniać można by bardzo długo, ale warto wspomnieć o tym, co najważniejsze. Na uwagę zasługuje gotycka katedra La Seu, który uchodzi za najpiękniejszy zabytek wyspy. Budowla ta zachwyca przede wszystkim strzelistością i ogromem oraz witrażami, jakie znajdują się we wnętrzu. Ponadto trzeba obowiązkowo wybrać się na spacer po pobliskim parku El Parque del Mar. Kolejny zabytek to Pałac Królewski La Almudaina. Pod hasłem Majorka co zobaczyć, można doszukać się informacji, które wskazują na to, że Przylądek Formentor to idealne miejsce, by podziwiać najpiękniejsze widoki na wyspie. To najdalej wysunięta część Majorki. Będąc tam, warto wybrać się do zabytkowego miasta Alcudia. Inną niezwykle urokliwą miejscowością jest Valdemossa. Kolejną atrakcją są Smocze Jaskinie Cuevas del Drach.

Na Majorkę z rodziną czy w gronie przyjaciół?

Majorka kojarzy się ze swobodą, zabawą, piaszczystą plażą i imprezami do białego rana. Pytanie więc, czy jest sens wybierać się tam z rodziną? Może lepiej w gronie przyjaciół? Czy w związku z tym wyspa ta najchętniej przyjmuje młodych turystów? Prawda jest taka, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Można więc wybrać się z całą rodziną, w tym z małymi dziećmi, z przyjaciółmi, czy tylko we dwoje. Single też nie będą narzekać na brak atrakcji. Pod hasłem Majorka wypożyczenie samochodu można znaleźć punkt, w którym bez problemu zainteresowani wypożyczą odpowiednie auto. To głównie propozycja dla rodzin z dziećmi, które zechcą przemieszczać się z jednego końca wyspy na drugi. Także Majorka czeka na wszystkich turystów bez względu na to, czy pojawią się tam w gronie znajomych, czy najbliższej rodziny. Wiek też nie ma znaczenia. Wystarczy tylko dobrze zaplanować czas urlopu, ponieważ naprawdę jest co zwiedzać i co robić, więc byłoby szkoda tę okazję zmarnować. W końcu nie co dzień bywa się na tak przepięknej wyspie.

O Majorce można by naprawdę wypowiadać się bardzo długo. Jest to przepiękna wyspa, do której każdego roku turyści przybywają bardzo tłumnie. Niektórzy też tylko dlatego, że jest tak dobrze znaną i pozytywnie kojarzącą się wyspą. To jednak nie ma większego znaczenia. Najważniejsze, że tego wyjazdu nikt nigdy nie żałuje.