Baseny wkopane

Baseny wkopane – dodaj klimatu swojemu ogrodowi 

Istnieje typ basenu dla każdej przestrzeni zewnętrznej — nawet długich, wąskich bocznych dziedzińców lub małych dziedzińców pośrodku. Od eleganckich, nowoczesnych arcydzieł po śródziemnomorskie ucieczki, prywatne parki wodne i naturalne baseny — znaleźliśmy każdy rozmiar, styl, wygląd i typ basenu, jaki możesz sobie wyobrazić. Zanurz się i daj się oczarować.

Tropikalny klimat w Polsce

Historyczny dom z około 1850 roku został odrestaurowany i otrzymał kilka nowych dodatków, takich jak domek przy basenie i wiata. Firma zaprojektowała basen, który jest odpowiedni do okresu i projektu domu, wzmacniając zamiast przytłaczając nieruchomość. Bujne tropikalne krajobrazy sprawiają, że ten dom wygląda jak ustronie na wyspie. To, że Twój ogród jest mały, nie oznacza, że ​​musisz całkowicie zrezygnować z posiadania basenu VivaPool.pl. Rozważ ten nowoczesny okrągły projekt, a Twój ogród może być po prostu najwygodniejszym miejscem podczas gorących letnich miesięcy.

Jeśli weźmiesz pod uwagę koszty związane z wykopaniem ziemi pod budowę basenu, zobaczysz, że jest to znacznie kosztowne. Wybierając wyższy basen, można zbudować podłogę na istniejącym poziomie gruntu, co oznacza, że ​​jej ukończenie zajmie mniej czasu. Jeśli budowa wysokiego basenu nie jest dla Ciebie opcją, istnieje alternatywa. Kopanie odrobiny ziemi pozwala basenowi być głębszym niż poziom gruntu, podczas gdy nadal istnieje pewna wysokość zbudowana nad ziemią.

Nowoczesne rozwiązania

Ocynkowane metalowe zbiorniki, zwykle używane do karmienia lub pojenia zwierząt gospodarskich, po podłączeniu do filtra basenowego tworzą łatwe (i fotogeniczne) miejsca do pływania. Mają około dwóch stóp głębokości, idealne do moczenia koktajlu o zachodzie słońca. Wyjątkowo kreatywni podrasowali swoje czołgi, malując ich boki, budując wokół nich rustykalne kamienne ściany lub ustawiając je na drewnianych pokładach. Jeśli poważnie myślisz o zbudowaniu własnego czołgu, pamiętaj, że czołgi podstawowe to bardzo gorący przedmiot tego lata — możesz trochę poczekać na dostawę zapasów.

Podeprzyj palety na bokach, aby zbudować ramę, a następnie wyłóż wodoodporną plandeką lub wypełnij membraną dachową. W Internecie można znaleźć pełny samouczek oraz mnóstwo przykładów basenów paletowych w akcji. Najlepiej używać nieobrobionych tarcicy sosnowej lub palet cedrowych, ponieważ są one naturalnie odporne na owady i gnicie. W zależności od liczby użytych palet, końcowe rezultaty mogą wahać się od jednoosobowych wanien w stylu japońskim do prawie pełnowymiarowych basenów naziemnych.